london sydney 2000 london sydney marathon

První automobilová rallye z Londýna do Sydney se jela v roce 1968 a měla sloužit k propagaci britských novin a také na podporu exportu. Celkem se jelo těchto maratonů šest a v roce 2000 byla mezi stovkou startujících posádek, z nichž pouze 78 dorazilo až do cíle v Sydney, i posádka žluté Škody 1000 MB ve složení Josef Michl a Marek Šimík. Cestu brali velmi vážně a tak se kromě důkladných příprav a stavby auta, které muselo vydržet cestu přes tři kontinenty, rozhodli i zakoupit tehdy ještě vzácný digitální fotoaparát a alespoň trochu zdokumentovat pravděpodobně nejnáročnější závod svého života.
london sydney marathon josef michl marek simik   michl šimík marathon london sydney 2000
Maraton Londýn Sydney 2000 byl velmi nejednoduchá záležitost - a to jak v období připrav, tak v průběhu samotné akce, což potvrdí libovolný jeho účastník z kteréhokoli roku.
Závodníci v roce 2000 projeli z Londýna přes Francii Evropou - mimo jiné i přes Českou republiku, kde se jim dostalo vřelého přivítání na všech zastávkách - až do Turecka. Tato část zabrala celkem dva týdny. Jezdci měli všechny svoje věci, včetně náhradních díů na auta, v bednách, které vozily kamiony. Nutné opravy mohly tedy probíhat pouze v polních podmínkách a pouze pokud se jezdcům podařilo shledat s kamiony.
michl šimík london sydney marathon 2000 škoda michl šimík london sydney marathon 2000 škoda
Druhá část maratonu startovala z Thajska - a kompletní startovní pole i s kamiony s díly se tam dostalo největším letadlem světa, nákladním Antonovem. Jezdci museli posbírat všechny svoje síly, aby dokázali projet Thajskem a Malajsií, kde panují u nás nevídané klimatické tropické podmínky a samozřejmě styl života je úplně jiný.

Kdo se dokázal vyrovnat s vedrem, prachem, příležitostnými opravami v džungli a všudypítomnou vlhkostí, mohl opět Antonovy odletět na start poslední části cesty. Austrálie byla náročná jiným způsobem než t0orpické ostrovy - všudypřítomná červená hlína a prach, neustálé horko a nekonečné rovné silnice uprostřed pouště daly zabrat úplně všem.
michl šimík london sydney marathon 2000 škoda
Do cíle v Sydney nakonec z původní stovky posádek dorazilo jen necelých osmdesát. Naše trojice Josef Michl, Marek Šimík a Škoda 1000 MB se v cíli náročného závodu naonec umístila na třetím místě ve své kategorii.

Kompletní fotoalbum z cesty najdete ZDE

autoservis

V našem servisu Vám nabízíme opravy, prohlídky, zajištění STK, renovace světel, opravy po haváriích včetně řešení s pojišťovnou a další úkony.

pokračovat

prodej pneu

Můžete si u nás koupit (nejen závodní) pneumatiky značky Dunlop, ale také nechat přezout váš vůz, zkontrolovat pneu a uskladnit kola.

pokračovat

znovín znojmo

Vyberte si u nás kvalitní a vynikající víno ze Znovína Znojmo, anebo si tady třeba vyzvedněte svou online objednávku ze znovínského e-shopu.

pokračovat

racing

Josef Michl a Dan Michl jsou už roky součástí evropské špičky v závodech automobilů nejen do vrchu. Mrkněte, jak si vedou letos!

pokračovat